Our Family Guestbook

ברוכים הבאים לאתר "שורשים" המשפחתי. אשמח אם תשאירו הודעה בספר האורחים ובו את התרשמותכם וכן הצעות לשיפור.

Welcome to our Family website. Please sign the Guestbook before you leave to raise any subject for discussion or any comments you might have

Add a message : Home Page : Search
There are now 145 messages in our guestbook.
<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>>
Viewing messages 97 to 108.
tudor ciprut | E-mail
Hello, I am probably(no,surely)the only one of this name in my country.I was born and raised in Bucharest ,Romania.I am a MD ,a radiologist, I am 54.
5 November 2007 - Bucharest,Romania

חסדאי שלמה בן-שפרוט | E-mail
קובי שלום,

אתה לא מסוגל להבין , או אולי כן, איזה התרגשות אחזה בי כאשר הגעתי בטעות לאתר שלך

כנראה אצבע האלוהים, אני משתייך למשפחות בן-שפרוט, בשנת 1992 אפילו הקמנו עמותה בבית התפוצות.

ערכנו כנס של כל משפחות שפרוט / בן שפרוט וכל מיני שיבושים אחרים של שם המשפחה,

הגיע אפילו מישהו עם השם שפירא שידע להגיד שהוא שפרוט במקור

לכנס הגיעו כ – 200 איש חלקם מחו"ל,

לא ארחיב בדיבור , פשוט אזמין אותך ליצור קשר ולשתות עמי כוס קפה,

אני בטוח ששנינו נלמד רבות ממפגש כזה

שלך

חסדאי שלמה בן-שפרוט

(זה שמי האמיתי בתעודת הזהות, כך נולדתי לפני 52 שנים, רעיון של אבי עליו השלום)
6 October 2007 - ראשון-לציון, ישראל

Meir Adato | E-mail
My cousin from Israel sent me this site, I am very happy to have found it. I have lots of information and pictures about my family and extended family and would love to include in his site. I will appreciate instructions.
The Best to all Am Israel.
30 September 2007 - San Diego, California, USA

לוי אליעזר | E-mail
שלום רב לך
נידהמתי לקרא את קשרי המשפחה שלך כל השמות ושמות המשפחה של לוי ואבודרה זהים למשפחה שלי אשמח עם תצור איתי קשר בדאל ואמסור לך את מס הטלפו ן
להמשך
20 September 2007 - רחובות ישראל

Al Engelsher | E-mail
This is an intersting peice of research on your part. I stumbled on it while googling my last name. To assist you, my birthdate is 1/25/57. My mother Enez suffered a debilitating stroke about 9 years ago.
17 September 2007 - New York

קובי ידוב | E-mail | url
קובי שלום
בקרתי באקראי באתר שלך, כל הכבוד , יש לי מה ללמוד ממך
יש לנו תחביב משותף, אשמח אם תבקר באתר שלי ותראה במו עיניך.
כתוב לי מייל (לא ראיתי מה הד"א שלך) , נדבר על דברים טכניים שונים
2 August 2007

שרון בר - לשינר | E-mail
לכל המשפחה המדהימה שלי, אי שם בעיר הזו, לאלה שמעבר לעיר הזו ולאלה שמעבר לים!!!

קודם מה שלום כולם?

כל הזמן אני מקבלת הודעות והערות מכולם לכולם, אבל אף פעם לא שולחת לכם.

גם לי יש מה להגיד לכם!!!!

הנה 5 עובדות שלא ידעתם על המשפחה:

1. אתם המשפחה הכי מקסימה ומדהימה בעולם. (ואני אוהבת את כולכם על כך)
2. אתם המשפחה הכי מגובשת בעולם.
3. אתם המשפחה שחושבת שהיא הכי פחות מגובשת בעולם.
4. יש לנו את העץ (המשפחתי) הכי יפה בעולם ואנחנו "הפירות" הכי מדהימים בעולם.
5. אני בהריון. (מה שיהפוך את העץ להרבה יותר כבד).

ובהזדמנות חגיגית זו, רציתי להגיד לך קובי באופן אישי ושכל הענפים על העץ ישמעו...

תודה לך על היותך "קובי" (איש משפחתי ואוהב שכזה). אנשים כמוך במשפחה נותנים לנו את התחושה של המשפחתיות. הידיעה שאנחנו לא לבד ושיש איתנו (לפנינו, מצדדינו ומאחורינו) עוד הרבה אנשים שלנו, כמונו.

הפכת אותנו למיוחדים. פרויקט אילן היוחסין שלך הוא מעבר למבט על ההיסטוריה של מאין אנו באים אלא גם לאן אנו הולכים. העוצמה שלו ועצם היותו, נותן לכל אחד מאיתנו תחושה של קיום ושייכות.

קובי, אני רוצה להודות לך על המתנה הנפלאה שהענקת באמצעות הכישרון המדהים שלך, למשפחה שלי (שזה כולנו!!!).

ואנא, הפגש אותנו תמיד בשמחות כמו שעשית ביום ההולדת של אביך, סמי.

אוהבת אותך ואוהבת כל אחד ואחד מכם, תמיד,

נשיקות ותמיד לשמור על קשר,

שרון בר (מהענף של בר – לשינר)
12 April 2007 - תל-אביב, ישראל

Webmaster comments   לשרון המקסימה


מ ז ל - ט ו ב !!!!!!!!!!!!!!!!!

איך אני שמח לשמוע שעוד זעטוט/ה יצטרף אלינו למשפחה.

אני מקווה שאת מרגישה טוב, ושעברת את "שלב הבחילות וההקאות" בהצלחה ובגבורה.

מה שכתבת מאד מאד מרגש אותי, ונותן לי כח להמשיך קדימה. התודות מגיעות קודם כל לכם,
על העידוד, התמיכה ושיתוף הפעולה.

בלי שום קשר, עכשיו שכבר נהיה אביב, הגיע הזמן לעשות איזה פיקניק גדול - מה דעתך?


קובי

שלי אברהם | E-mail
הי קובי

מדהים מדהים כל הסיפור והמחקר שעשית כל הכבוד ! האמת שאני לא כל כך בעינינים אבל יש שמות מוכרים וברוך דינה (שאני קראתי לה דודה דינה ) לצערי ניפטרה ליפני כחודש וחצי ולא מיתגוררת בת"א כפי שרשמת.
נתתי לאבא שלי את המכתב שלך ובו הסלולרי שלך. נעביר אותו לכמה בני דודים של אימי.
כמו כן יש איזה רב תורכי במישפחה, שתמיד עושה את האזכרות והוא בטח יודע עוד דברים . אבא שלי בן יחיד ונימצא בקשר עם כל המישפחה של אימי- פנסיונרים משועממים שבטח ישמחו לעזור ולעלות זיכרונות ושמות מהעבר אני מקווה שנוכל לעזור, אני אהיה בקשר בהמשך.

נ.ב, מצ"ב עוד תמונות (כולל אני בעלי רוני, אבא שלי, ואחי דרור) תמונות של אחותי ותמונות ישנות יותר- יקח קצת זמן...

בברכה,
שלי
11 April 2007 - ראשון לציון

שלי אברהם
עכשיו זו אמא של נוי כותבת.
תודה רבה וזה מאוד מרגש, צירפתי תמונות של נוי וליאן- גם ביחד וגם עם ההורים שלי- יוסי ועליזה.
כתבת שאתם מתגוררים קרוב, איפה אתם גרים?

בברכה וחג שמח,
שלי (לשעבר ציפי)
28 March 2007 - ראשון לציון, ישראל

Webmaster comments   שלום שלי (ציפי).


שמחתי מאד לקבל את מכתבך והתמונות ששלחת לי, ובעצם להכיר בת-דודה שלישית שלי.

הסבא רבא שלך, יהודה ברוך, היה אחיו של הסבא רבא שלי אברהם ברוך.

מקור משפחת ברוך "שלנו" הוא מהעיירה לולה-בורגז בתורכיה, והמחקר למציאת שושלת המשפחה, הנו סיפור מדהים בפני עצמו.
בתחילת הדרך, התחלתי לבדוק מיהם צאצאיו של הסבא רבא שלי, אברהם ברוך. גם זאת לקח זמן, מכיוון שסבי, יום-טוב ברוך שנולד בשנת 1911, נפטר בשנת 1985 ולא היה את מי לשאול. גם קודם לכן, לא היינו בקשר עם האחים שלו, שהיו מבוגרים ממנו בהרבה ונפטרו שנים רבות לפניו. (סבי היה בן הזקונים). אמי ידע לספר על חלק מבני הדודים שלה, וכך השלמנו את ה"פזל" הקרוב יותר אלינו.

הבעייה הקשה יותר היתה לגלות פרטים על האחים של אברהם ברוך וצאצאיהם. זאת מכיוון שהסבא רבא שלי אברהם ברוך, נפטר כשהיה צעיר מאד בשנת 1912 לערך, כשסבי היה בן שנה. כך שגם סבי (כשעוד היה חי) לא ידע לספר הרבה על אביו ובטח לא על הדודים שלו.

"פריצת הדרך הראשונה" היתה כשנפגשנו עם קרובי משפחה בכלל מצד אבי. אותו קרוב משפחה היה נשוי למישהי אשר במקרה פגשנו את אימה, שקראו לה ויקטוריה אדיר, אשר נולדה בשנת 1919.
אותה ויקטוריה אדיר, סיפרה לנו, לתדהמתנו, שהיא הכירה היטב את סבי יום-טוב ברוך מתקופת ילדותה בתורכיה, שהם למעשה קרובי משפחה, שהיא מאד אהבה אותו, והם היו בקשר טוב מאד כילדים.

התברר, שלסבא רבא שלי, אברהם ברוך, היה אח בשם מאיר ברוך, ושאותה ויקטוריה אדיר, היא הנכדה של מאיר ברוך, ולמעשה בת דודה שניה של אמא שלי. כך למעשה התגלתה לנו "ענף חדש לגמרי" של המשפחה. לאותו מאיר ברוך, היו המון ילדים, ולהם כמובן נכדים ונינים, ואט אט - השלמנו גם את הפזל הזה. המידע הנ"ל גם התאמת, מכיוון שאצלנו במשפחה, תמיד "ידעו" שקיימת איזו קרבה משפחתית למר מאיר מזרחי בעל הוצאת הספרים " מ.מזרחי" המפורסמת מתל-אביב. אז התברר שמאיר מזרחי הנ"ל הוא למעשה האח של ויקטוריה אדיר, וגם הוא בן-דוד שני של אמא שלי. כך - למעשה נוצרה "הצלבה" באינפורמציה והתבסס הקשר המשפחתי.

אותה גב' ויקטוריה אדיר התגלתה "כאוצר של מידע", צלולה באופן יוצא מן הכלל למרות גילה, וכך התחלנו "לחקור" אותה האם לאברהם ברוך ולמאיר ברוך היו אחים או אחיות נוספים.

אז היא סיפרה לנו שהיה להם אח נוסף בשם יהודה ברוך. לאותו יהודה ברוך היה בן בשם אליהו ברוך, והיא מכירה את אשתו שקוראים לה דינה ברוך, ושמתגוררת עד היום בדרום תל-אביב.

כך למעשה התחלנו להגיע אל המשפחה "שלכם". גילינו שליהודה ברוך היה בן נוסף בשם דוד ברוך שנישא לשרה זלי ברוך (שם נעוריה אינו ידוע). מכאן - הדרך אליכם כבר היתה "קצרה". לדוד ושרה נולדה בת בשם עליזה ברוך שהתחתנה עם יוסף ינקו, ואת כמבן בתם.

להשלמת התמונה, סיפרו לנו שלאליהו ודוד ברוך היו עוד שתי אחיות בשם מלקונה ומרקדה, שנותרו בתורכיה, אבל לא הצלחנו עדיין למצוא כל פרטים נוספים אודותיהן.

בשלב הזה, משפחת ברוך התרחבה בעץ המשפחתי שלנו "לשלושה אחים" בראש העץ. אברהם ברוך (סבא רבא שלי), מאיר ברוך, ויהודה ברוך (סבא רבא שלך).

לפני מספר חודשים הצלחנו להגיע לאחד הנכדים הרבים של אותו מאיר ברוך, בשם ויטלי ברוך (נולד ב- 1936). אותו ויטלי ברוך נשוי לג'ני, שסיפרה לנו כי היא ובעלה בעצם "בני דודים שניים". הכיצד? - היא סיפרה שלמאיר ברוך היתה אחות בשם פווה (שהתחתנה עם ישראל דואנייס) ושהיא הנכדה שלהם.

וואו - ברגע אחד, גילינו ענף שלם נוסף של משפחת ברוך, שכלל כעת שלושה אחים ואחות אחת: אברהם, מאיר, יהודה ופווה. הצאצאים שלהם הם למעשה בני דודים שלך ושלי.

אלא שבכך לא תמה "ההפתעה". אותה ג'ני ברוך, שהתגלתה גם היא "כאנציקלופציה" בכל הקשר לשמות בני המשפחה והקשר של כל אחד עם השני, ספרה שלמאיר ולפווה היו אחים ואחיות נוספים.

לפני למעשה מעשרים שנה, גנ'י ראיינה את אמה סולטנה דואנייס דוגר (בתה של פווה ברוך דואנייס) על שמות בני המשפחה שלה, ורשמה על פתק קטן את כל אותם שמות האחים לבית משפחת ברוך מהעיירה לולה בורגז.
בצד שמאל למעלה בפתק, מוזכר שם אמה של סולטנה דואנייס ברוך, שקראו לה כאמור -פווה. לאחר מכן רשומים כל האחים ואחיות של פווה ברוך (דואנייס), והם: מאיר ברוך, יהודה (יודצ'י) ברוך, דוד (דויצ'ו) ברוך, אברהם ברוך, זימבול ברוך (לוי), ובוליסו ברוך (מיזרחי).

לדברי ג'ני, לזימבול ברוך (לוי) היתה בת בשם סיניורו. ולבוליסו ברוך (מיזרחי) היתה בת בשם רוזה, אותם היא הכירה באופן אישי.

ג'ני נרתמה "למלאכה" ולאט לאט התחלנו להשלים גם את הפזל הזה, ולאתר בני דודים רבים ונוספים שלך ושלי, הקשורים כולם למשפחת ברוך מלולה בורגז.

"התעלומה" האחרונה נותרה בכל הקשור לדוד ברוך (אחד מהאחים). הצלחנו למצוא את הצאצאים של כל שאר האחים, ולאמת את המידע ממגוון מקורות נפרדים. אולם - לגבי דוד ברוך וצאצאיו לא ידענו דבר. זה היה מוזר, שכן כל מה שהיה רשום באותו פתק, התגלה כאמין מאד.

בדרך לא דרך, ולא אלאה אותך בפרטים, הצלחנו להגיע לעוד "בת דודה"בשם לונה קואנקה (הנכדה של בוליסו ברוך מזרחי), שסיפרה שהוריה היו גם כן "בני דודים" בינם לבין עצמם.

זה פתח כמובן פתח נוסף למחקר, ואז התגלה, תוך הצלבת מידע נוסף, שאביה של לונה קואנקה (דוד מזרחי) היה בנה של בוליסו מזרחי (לבית משפחת ברוך) ואמה של לונה (ויקטוריה מזרחי לבית משפחת ברוך) היא למעשה בתו של אותו דוד ברוך "המסתורי".

מסתבר, וזאת גילינו במקרים רבים, שבני משפחה ברוך התחתנו "בינם לבין עצמם". נישואים בין בני דודים ראשונים, נישואים של "בני דודים שניים" וכך כיד הדמיון הטובה.

כך למעשה, ניתן היה להצליב מידע ממגגון של מקורות, כיוון שאם הגענו אל "בן דוד מסויים" ואשתו היא בעצמה "בת דודה של בעלה", הם יכלו לספר בדיוק איך הקשר המשפחתי בינהם, וכך להשלים את הפזל.

אז כיום - למעשה אנו יודעים על 7 אחים ואחיות לבית משפחת ברוך מהעיירה לולה בורגז, שהם המקור לכל "השושלת". את ואני למעשה הנינים של אותם אחים ואחיות. את הנינה של יהודה ברוך, ואני הנין של אברהם ברוך.

נותר לנו לגלות כעת את שמות ההורים של אותם 7 אחים ואחיות. שהם למעשה "האבות הקדמונים" המשותפים לך ולי. יש לי מספר השערות מה יכול להיות שמם, שכן היה נהוג תמיד לקרוא לבנים הראשונים ע"ש הסבא ולבנות הראשונות ע"ש הסבתא, אולם זה עדיין בגדר "השערה בלבד" ולכן טרם ניכנס לעץ המשפחתי.

אני מקפיד להכניס פרטים לעץ רק של נתונים בעלי רמת אמינות גבוהה יחסית, ממקור ראשון או שני, על מנת למנוע טעויות.


מסתבר שאחת הבנות של זימבול ברוך (האחות הצעירה מבין 7 האחים והאחיות), ואשר קוראים לה סניורו, עדיין חיה בתורכיה והיא מעל גיל 90. היא היחידה שעוד יכולה לספר "ממקור ראשון" איך קראו לסבא ולסבתא שלה, וכך נדע מי נמצא "בקודקוד המשפחה" שלנו. לצערי - אנו נתקלים בשיתוף פעולה חלקי ביותר מצד משפחתה, שטוענת שאותה סניורו כבר "זקנה" ובטח לא תזכור דבר. אני מנסה בעזרת ג'ני ברוך דואנייס (עליה סיפרתי לך), להגיע אל אותה "סניורו" ולדלות ממנה פרטים. היא הכירה אותה אישית, ומפעילה "קשרים" בתורכיה, על מנת שאחיה יפגש עם סניורו. אני רק יכול לקוות שנצליח בכך, בטרם יהיה "מאוחר מדי".

אז הנה, "על רגל אחת", תקציר המחקר של משפחת ברוך, איך הגענו אליכם, ואל שאר קרובי המשפחה. מדובר בענף באמת נרחב, המון בני-דודים רחוקים, חלקם גרים בישראל, חלקם בתורכיה, חלקם בשאר מדינות העולם, ואשר למעשה לא מכירים אחד את השני.

ייתכן שבעתיד יהיה נחמד לארגן "כנס משפחתי רחב", ולהזמין את כולם !!!.


אשמח מאד להפגש עמכם, ולשמוע פרטים על משפחתיכם הקרובה, לעדכן את האתר בתמונות נוספות של בני המשפחה, לרבות תמונות "עתיקות", ככל שישנן, לטובת כל בני המשפחה.


להתראות
קובי

שמי נוי אברהם | E-mail | url
אני הבת של ציפי אברהם שכבר כמה חודשים ניקראת שלי ינקו אברהם (היא הבת של ברוך עליזה. הופתעתי ליראות את שמי באתר ורציתי לספר שיש לי גם אחות בשם ליאן בת שש אנא ממך הוסף אותה לעץ המישפחתי ותשנה לאימי את השם.אנחנו נחפש תמונות של סבתא שלי עליזה ברוך והוריה ונישלח
22 March 2007 - ראשון לציון ישראל

Webmaster comments   לנוי שלום

שמחתי מאד לקרוא את הודעתך בספר האורחים.
את למעשה בת-דודה רביעית עם הילדים שלי, ואני בן-דוד שלישי של אמך.
לסבא של סבתא שלך עליזה ינקו (ברוך) קראו יהודה ברוך והוא היה האח של סבא רבא שלי, אברהם ברוך.
אשמח מאד להכיר את משפחתך, ולשמוע עליכם. אנחנו מתגוררים לא רחוק אחד מהשני.
להתראות.

rinat | E-mail
שלום,
הגעתי לאתר דרך חיפוש שם משפחה "מוטרו".
שם משפחתה של אמי הוא מוטרו
לסבי ז"ל קראו יוסף מוטרו
ולו 4 ילדים: רחל, יהודה, מלכה (מלי) ודרורה)
משפחתו היא משפחה ירושלמית ותיקה, כ- 8 דורות בארץ.
כמו כן קרובה שלנו היא ליסה מוטרו שאביה הוא פרופסור מיכאל מוטרו מתל השומר.
ידוע לנו על יוסף מוטרו מתורכיה ששמו מופיע בבית הכנסת בחוב לוינסקי אבל תהיתי מה הקשר למשפחתנו....
בברכה,
רינת קרוטקין
18 March 2007 - ישראל

Elםas Narciso GANON ALTALEF | E-mail | url
Hi !!

Congratulatios from your web-site.
My aunt Dora Rosa APPESOHA de GANON is the daugther of Rica BERAHA (Beraja).

You can see the information on-line in this link:

http://gw0.geneanet.org/index.php3?b=daniel200
4

I wonder if this branch is part of your family?.
I could see that some of the BERAHA pictures have are familiar to me...

With Best regards
Elםas Narciso GANON ALTALEF
Buenos Aires - Argentina
19 January 2007 - Buenos Aires - Argentina

<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>>
You can search this guestbook by:
Message : - Name : - All :
Please type some text: