Our Family Guestbook

ברוכים הבאים לאתר "שורשים" המשפחתי. אשמח אם תשאירו הודעה בספר האורחים ובו את התרשמותכם וכן הצעות לשיפור.

Welcome to our Family website. Please sign the Guestbook before you leave to raise any subject for discussion or any comments you might have

Add a message : Home Page : Search
There are now 114 messages in our guestbook.
<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>>
Viewing messages 73 to 84.
שלי אברהם | E-mail
הי קובי

מדהים מדהים כל הסיפור והמחקר שעשית כל הכבוד ! האמת שאני לא כל כך בעינינים אבל יש שמות מוכרים וברוך דינה (שאני קראתי לה דודה דינה ) לצערי ניפטרה ליפני כחודש וחצי ולא מיתגוררת בת"א כפי שרשמת.
נתתי לאבא שלי את המכתב שלך ובו הסלולרי שלך. נעביר אותו לכמה בני דודים של אימי.
כמו כן יש איזה רב תורכי במישפחה, שתמיד עושה את האזכרות והוא בטח יודע עוד דברים . אבא שלי בן יחיד ונימצא בקשר עם כל המישפחה של אימי- פנסיונרים משועממים שבטח ישמחו לעזור ולעלות זיכרונות ושמות מהעבר אני מקווה שנוכל לעזור, אני אהיה בקשר בהמשך.

נ.ב, מצ"ב עוד תמונות (כולל אני בעלי רוני, אבא שלי, ואחי דרור) תמונות של אחותי ותמונות ישנות יותר- יקח קצת זמן...

בברכה,
שלי
11 April 2007 - ראשון לציון

שלי אברהם
עכשיו זו אמא של נוי כותבת.
תודה רבה וזה מאוד מרגש, צירפתי תמונות של נוי וליאן- גם ביחד וגם עם ההורים שלי- יוסי ועליזה.
כתבת שאתם מתגוררים קרוב, איפה אתם גרים?

בברכה וחג שמח,
שלי (לשעבר ציפי)
28 March 2007 - ראשון לציון, ישראל

Webmaster comments   שלום שלי (ציפי).


שמחתי מאד לקבל את מכתבך והתמונות ששלחת לי, ובעצם להכיר בת-דודה שלישית שלי.

הסבא רבא שלך, יהודה ברוך, היה אחיו של הסבא רבא שלי אברהם ברוך.

מקור משפחת ברוך "שלנו" הוא מהעיירה לולה-בורגז בתורכיה, והמחקר למציאת שושלת המשפחה, הנו סיפור מדהים בפני עצמו.
בתחילת הדרך, התחלתי לבדוק מיהם צאצאיו של הסבא רבא שלי, אברהם ברוך. גם זאת לקח זמן, מכיוון שסבי, יום-טוב ברוך שנולד בשנת 1911, נפטר בשנת 1985 ולא היה את מי לשאול. גם קודם לכן, לא היינו בקשר עם האחים שלו, שהיו מבוגרים ממנו בהרבה ונפטרו שנים רבות לפניו. (סבי היה בן הזקונים). אמי ידע לספר על חלק מבני הדודים שלה, וכך השלמנו את ה"פזל" הקרוב יותר אלינו.

הבעייה הקשה יותר היתה לגלות פרטים על האחים של אברהם ברוך וצאצאיהם. זאת מכיוון שהסבא רבא שלי אברהם ברוך, נפטר כשהיה צעיר מאד בשנת 1912 לערך, כשסבי היה בן שנה. כך שגם סבי (כשעוד היה חי) לא ידע לספר הרבה על אביו ובטח לא על הדודים שלו.

"פריצת הדרך הראשונה" היתה כשנפגשנו עם קרובי משפחה בכלל מצד אבי. אותו קרוב משפחה היה נשוי למישהי אשר במקרה פגשנו את אימה, שקראו לה ויקטוריה אדיר, אשר נולדה בשנת 1919.
אותה ויקטוריה אדיר, סיפרה לנו, לתדהמתנו, שהיא הכירה היטב את סבי יום-טוב ברוך מתקופת ילדותה בתורכיה, שהם למעשה קרובי משפחה, שהיא מאד אהבה אותו, והם היו בקשר טוב מאד כילדים.

התברר, שלסבא רבא שלי, אברהם ברוך, היה אח בשם מאיר ברוך, ושאותה ויקטוריה אדיר, היא הנכדה של מאיר ברוך, ולמעשה בת דודה שניה של אמא שלי. כך למעשה התגלתה לנו "ענף חדש לגמרי" של המשפחה. לאותו מאיר ברוך, היו המון ילדים, ולהם כמובן נכדים ונינים, ואט אט - השלמנו גם את הפזל הזה. המידע הנ"ל גם התאמת, מכיוון שאצלנו במשפחה, תמיד "ידעו" שקיימת איזו קרבה משפחתית למר מאיר מזרחי בעל הוצאת הספרים " מ.מזרחי" המפורסמת מתל-אביב. אז התברר שמאיר מזרחי הנ"ל הוא למעשה האח של ויקטוריה אדיר, וגם הוא בן-דוד שני של אמא שלי. כך - למעשה נוצרה "הצלבה" באינפורמציה והתבסס הקשר המשפחתי.

אותה גב' ויקטוריה אדיר התגלתה "כאוצר של מידע", צלולה באופן יוצא מן הכלל למרות גילה, וכך התחלנו "לחקור" אותה האם לאברהם ברוך ולמאיר ברוך היו אחים או אחיות נוספים.

אז היא סיפרה לנו שהיה להם אח נוסף בשם יהודה ברוך. לאותו יהודה ברוך היה בן בשם אליהו ברוך, והיא מכירה את אשתו שקוראים לה דינה ברוך, ושמתגוררת עד היום בדרום תל-אביב.

כך למעשה התחלנו להגיע אל המשפחה "שלכם". גילינו שליהודה ברוך היה בן נוסף בשם דוד ברוך שנישא לשרה זלי ברוך (שם נעוריה אינו ידוע). מכאן - הדרך אליכם כבר היתה "קצרה". לדוד ושרה נולדה בת בשם עליזה ברוך שהתחתנה עם יוסף ינקו, ואת כמבן בתם.

להשלמת התמונה, סיפרו לנו שלאליהו ודוד ברוך היו עוד שתי אחיות בשם מלקונה ומרקדה, שנותרו בתורכיה, אבל לא הצלחנו עדיין למצוא כל פרטים נוספים אודותיהן.

בשלב הזה, משפחת ברוך התרחבה בעץ המשפחתי שלנו "לשלושה אחים" בראש העץ. אברהם ברוך (סבא רבא שלי), מאיר ברוך, ויהודה ברוך (סבא רבא שלך).

לפני מספר חודשים הצלחנו להגיע לאחד הנכדים הרבים של אותו מאיר ברוך, בשם ויטלי ברוך (נולד ב- 1936). אותו ויטלי ברוך נשוי לג'ני, שסיפרה לנו כי היא ובעלה בעצם "בני דודים שניים". הכיצד? - היא סיפרה שלמאיר ברוך היתה אחות בשם פווה (שהתחתנה עם ישראל דואנייס) ושהיא הנכדה שלהם.

וואו - ברגע אחד, גילינו ענף שלם נוסף של משפחת ברוך, שכלל כעת שלושה אחים ואחות אחת: אברהם, מאיר, יהודה ופווה. הצאצאים שלהם הם למעשה בני דודים שלך ושלי.

אלא שבכך לא תמה "ההפתעה". אותה ג'ני ברוך, שהתגלתה גם היא "כאנציקלופציה" בכל הקשר לשמות בני המשפחה והקשר של כל אחד עם השני, ספרה שלמאיר ולפווה היו אחים ואחיות נוספים.

לפני למעשה מעשרים שנה, גנ'י ראיינה את אמה סולטנה דואנייס דוגר (בתה של פווה ברוך דואנייס) על שמות בני המשפחה שלה, ורשמה על פתק קטן את כל אותם שמות האחים לבית משפחת ברוך מהעיירה לולה בורגז.
בצד שמאל למעלה בפתק, מוזכר שם אמה של סולטנה דואנייס ברוך, שקראו לה כאמור -פווה. לאחר מכן רשומים כל האחים ואחיות של פווה ברוך (דואנייס), והם: מאיר ברוך, יהודה (יודצ'י) ברוך, דוד (דויצ'ו) ברוך, אברהם ברוך, זימבול ברוך (לוי), ובוליסו ברוך (מיזרחי).

לדברי ג'ני, לזימבול ברוך (לוי) היתה בת בשם סיניורו. ולבוליסו ברוך (מיזרחי) היתה בת בשם רוזה, אותם היא הכירה באופן אישי.

ג'ני נרתמה "למלאכה" ולאט לאט התחלנו להשלים גם את הפזל הזה, ולאתר בני דודים רבים ונוספים שלך ושלי, הקשורים כולם למשפחת ברוך מלולה בורגז.

"התעלומה" האחרונה נותרה בכל הקשור לדוד ברוך (אחד מהאחים). הצלחנו למצוא את הצאצאים של כל שאר האחים, ולאמת את המידע ממגוון מקורות נפרדים. אולם - לגבי דוד ברוך וצאצאיו לא ידענו דבר. זה היה מוזר, שכן כל מה שהיה רשום באותו פתק, התגלה כאמין מאד.

בדרך לא דרך, ולא אלאה אותך בפרטים, הצלחנו להגיע לעוד "בת דודה"בשם לונה קואנקה (הנכדה של בוליסו ברוך מזרחי), שסיפרה שהוריה היו גם כן "בני דודים" בינם לבין עצמם.

זה פתח כמובן פתח נוסף למחקר, ואז התגלה, תוך הצלבת מידע נוסף, שאביה של לונה קואנקה (דוד מזרחי) היה בנה של בוליסו מזרחי (לבית משפחת ברוך) ואמה של לונה (ויקטוריה מזרחי לבית משפחת ברוך) היא למעשה בתו של אותו דוד ברוך "המסתורי".

מסתבר, וזאת גילינו במקרים רבים, שבני משפחה ברוך התחתנו "בינם לבין עצמם". נישואים בין בני דודים ראשונים, נישואים של "בני דודים שניים" וכך כיד הדמיון הטובה.

כך למעשה, ניתן היה להצליב מידע ממגגון של מקורות, כיוון שאם הגענו אל "בן דוד מסויים" ואשתו היא בעצמה "בת דודה של בעלה", הם יכלו לספר בדיוק איך הקשר המשפחתי בינהם, וכך להשלים את הפזל.

אז כיום - למעשה אנו יודעים על 7 אחים ואחיות לבית משפחת ברוך מהעיירה לולה בורגז, שהם המקור לכל "השושלת". את ואני למעשה הנינים של אותם אחים ואחיות. את הנינה של יהודה ברוך, ואני הנין של אברהם ברוך.

נותר לנו לגלות כעת את שמות ההורים של אותם 7 אחים ואחיות. שהם למעשה "האבות הקדמונים" המשותפים לך ולי. יש לי מספר השערות מה יכול להיות שמם, שכן היה נהוג תמיד לקרוא לבנים הראשונים ע"ש הסבא ולבנות הראשונות ע"ש הסבתא, אולם זה עדיין בגדר "השערה בלבד" ולכן טרם ניכנס לעץ המשפחתי.

אני מקפיד להכניס פרטים לעץ רק של נתונים בעלי רמת אמינות גבוהה יחסית, ממקור ראשון או שני, על מנת למנוע טעויות.


מסתבר שאחת הבנות של זימבול ברוך (האחות הצעירה מבין 7 האחים והאחיות), ואשר קוראים לה סניורו, עדיין חיה בתורכיה והיא מעל גיל 90. היא היחידה שעוד יכולה לספר "ממקור ראשון" איך קראו לסבא ולסבתא שלה, וכך נדע מי נמצא "בקודקוד המשפחה" שלנו. לצערי - אנו נתקלים בשיתוף פעולה חלקי ביותר מצד משפחתה, שטוענת שאותה סניורו כבר "זקנה" ובטח לא תזכור דבר. אני מנסה בעזרת ג'ני ברוך דואנייס (עליה סיפרתי לך), להגיע אל אותה "סניורו" ולדלות ממנה פרטים. היא הכירה אותה אישית, ומפעילה "קשרים" בתורכיה, על מנת שאחיה יפגש עם סניורו. אני רק יכול לקוות שנצליח בכך, בטרם יהיה "מאוחר מדי".

אז הנה, "על רגל אחת", תקציר המחקר של משפחת ברוך, איך הגענו אליכם, ואל שאר קרובי המשפחה. מדובר בענף באמת נרחב, המון בני-דודים רחוקים, חלקם גרים בישראל, חלקם בתורכיה, חלקם בשאר מדינות העולם, ואשר למעשה לא מכירים אחד את השני.

ייתכן שבעתיד יהיה נחמד לארגן "כנס משפחתי רחב", ולהזמין את כולם !!!.


אשמח מאד להפגש עמכם, ולשמוע פרטים על משפחתיכם הקרובה, לעדכן את האתר בתמונות נוספות של בני המשפחה, לרבות תמונות "עתיקות", ככל שישנן, לטובת כל בני המשפחה.


להתראות
קובי

שמי נוי אברהם | E-mail | url
אני הבת של ציפי אברהם שכבר כמה חודשים ניקראת שלי ינקו אברהם (היא הבת של ברוך עליזה. הופתעתי ליראות את שמי באתר ורציתי לספר שיש לי גם אחות בשם ליאן בת שש אנא ממך הוסף אותה לעץ המישפחתי ותשנה לאימי את השם.אנחנו נחפש תמונות של סבתא שלי עליזה ברוך והוריה ונישלח
22 March 2007 - ראשון לציון ישראל

Webmaster comments   לנוי שלום

שמחתי מאד לקרוא את הודעתך בספר האורחים.
את למעשה בת-דודה רביעית עם הילדים שלי, ואני בן-דוד שלישי של אמך.
לסבא של סבתא שלך עליזה ינקו (ברוך) קראו יהודה ברוך והוא היה האח של סבא רבא שלי, אברהם ברוך.
אשמח מאד להכיר את משפחתך, ולשמוע עליכם. אנחנו מתגוררים לא רחוק אחד מהשני.
להתראות.

rinat | E-mail
שלום,
הגעתי לאתר דרך חיפוש שם משפחה "מוטרו".
שם משפחתה של אמי הוא מוטרו
לסבי ז"ל קראו יוסף מוטרו
ולו 4 ילדים: רחל, יהודה, מלכה (מלי) ודרורה)
משפחתו היא משפחה ירושלמית ותיקה, כ- 8 דורות בארץ.
כמו כן קרובה שלנו היא ליסה מוטרו שאביה הוא פרופסור מיכאל מוטרו מתל השומר.
ידוע לנו על יוסף מוטרו מתורכיה ששמו מופיע בבית הכנסת בחוב לוינסקי אבל תהיתי מה הקשר למשפחתנו....
בברכה,
רינת קרוטקין
18 March 2007 - ישראל

Elםas Narciso GANON ALTALEF | E-mail | url
Hi !!

Congratulatios from your web-site.
My aunt Dora Rosa APPESOHA de GANON is the daugther of Rica BERAHA (Beraja).

You can see the information on-line in this link:

http://gw0.geneanet.org/index.php3?b=daniel200
4

I wonder if this branch is part of your family?.
I could see that some of the BERAHA pictures have are familiar to me...

With Best regards
Elםas Narciso GANON ALTALEF
Buenos Aires - Argentina
19 January 2007 - Buenos Aires - Argentina

Cynthio Saydon | E-mail
I found the surname Saydon in you family tree and I wounder if we are from the same descendants.
26 December 2006 - Malta

תמיר בן צבי | E-mail
קובי שלום

האתר מקסים וכמובן צילומי הרבנות מאיסטנבול
להפתעתי גיליתי שאנו קרובי משפחה אמנם רחוקים
חיים משולם היה אח הקטן של סבי ז"ל
גם סבי נולד באדירנה אגב גם סבתי סולטנה בכר
אשמח אם תיצור קשר
יש גם תמונות עתיקות לשלוח לך
גם לי יש את תמונתם של חיים וליזה מהחתונה
אותה תמונה בדיוק
התמונות סרוקות אצלי המקור אצל אימי
אנא כתוב

תמיר בן צבי
7 December 2006 - ישראל

Webmaster comments   לתמיר שלום רב

שמחתי מאד לקבל את מכתבך וכי האתר מוצא כן בעיניך.
אנו למעשה קשורים לצד של ליזה משולם (לבית משפחת לוי), בעוד שאתה קשור לצד של בעלה - חיים משולם.
לא אופתע לגלות כי אף קיימות "נקודות ממשק" נוספות בין שתי המשפחות, שכן מהמחקר שאני עורך, גיליתי שבאותה תקופה היו המון מקרים של נישואים בין קרובי משפחה, עד לרמה של נישואין בין בני דודים ראשונים. היו מקרים שבו 2 אנשים ממשפחה א',נישאו לשתי נשים ממשפחה ב', מקרים שבהם דוד התחתן עם אחייניתו, וכך מקרים נוספים כיד הדמיון הטובה.
את הפרטים על הענף של חיים וליזה משולם קיבלתי ממישל הררי, שאני מניח שאתה מכיר אותה. היא למעשה אחיינית של סבא שלך. ליזה משולם היא למעשה בת דודה ראשונה של סבתא שלי, שכן אמא של ליזה ששמה היה זימבול לוי, היתה אחותו של סבא רבא שלי - יצחק לוי.

אם יש לך תמונות עתיקות, או פרטים נוספים לגבי הצד של ליזה משולם (לוי) אשמח אם תוכל לשלוח אלי במייל.

אם אתה בונה אתר משפחתי של משפחת משולם, אשמח לצרף לינק לאתר שלך וכך למעשה נוכל לחבר שני עצי משפחות, ולבדוק אם יש נקודות ממשק נוספות. זה מאד קל היום לבנות עץ משפחה, וניתן לעשות שימוש בתוכנת GENOPRO שהיא מאד אינטואיטיבית, קלה לשימוש, ואף ניתן לפרסם דרכה עצים משפחתיים באינטרנט.

את התמונות של בית העלמין באיסטנבול צילמתי במהלך ביקור במקום, כאשר מצאתי את אותו פנקס נפטרים מתפורר בו רשמו את שמות הנפטרים משנות ה -20 של המאה הקודמת ועד ימינו אנו. על מחשב במקום, לא היה על מה לדבר, וסברתי שכדאי להנציח את הרישומים האוטנטים הללו, בטרם הכל ילך לאיבוד. את החומר העברתי לחוקר בארה"ב, אשר בעזרת רשת מתנדבים, מיחשב ואינדקס את כל הרישומים לרבות יצירת מנוע חיפוש. אני מניח שתוכל למצוא שם הרבה אינפורמציה על משפחת משולם, לרבות רישומי נישואין ברבנות באיסטנבול. כנס לאזור "הקישורים" באתר, ותמצא שם לינק למפתח הממוחשב.

אשמח לשוחח איתך, ותוכל להתקשר טלפונית.

כל טוב,
קובי ברכה

Nadine Domenichini | E-mail
Bonjour,

Je vous prie de m'excuser, mais je ne parle pas Anglais.

Je suis Nadine DOMENICHINI nיe STEINER יpouse de Daniel (dit Dany) DOMENICHINI.

Je vous adresse les photos des grand'parents de Dany (Marin BEJARANO et Renיe CARON), nous mךme (Daniel DOMENICHINI et Nadine STEINER), nos enfants (Vincent DOMENICHINI, Marion MAERKY nיe DOMENICHINI, Thomas DOMENICHINI), Hugo et Zoי, (enfants de Marion), Manon (fille de Vincent).

Bravo pour votre site familytress.genopro.com concernant les familles BERAHA,ASA,BEJARANO et BECHAR, il me permet de complיter mon arbre gיnיalogique. Merci

Encore toutes mes excuses de ne m'exprimer qu'en Franחais.

Recevez mes meilleurs sentiments, א bientפt
4 December 2006

Neville Levy | E-mail | url
I am the grandson of Sophie Sourasky, youngest sister of Wolf Sourasky. Sophie was born in Bialystok around 1905/6 (Wolf was born in the 1880's and went to live in Israel).
I know she had some relatives in Istanbul Anita & Harry Birol.
I wonder if Renee's husband was Wolf's grandson?
I am in touch with the Sourasky family in Mexico & LA, but by coincidence, my grandparents were also born in Istanbul - around the 1880's: Nissim Isidore Levy & Leah Esther Morhaim! I am also in touch with the family from Istanbul now living in Peru (my grandfather's brother's family, the Lemor-Levy family. What a small world. It would be great to hear from any relatives with some more information. By the way, I also do a little work in Poland and was in Bialystok earlier this month!
28 November 2006 - Borehamwood, UK (20 miles north of London)

ליאת סבדרמיש | E-mail
שלום קובי,

אני ליאת סבדרמיש. הבת של מנחם וקרול.

מזה זמן מה אני משוטטת באתר שבניתי וכל פעם מתפעלת מחדש. זה פשוט מדהים.

אני שולחת לך תמונות מהחתונה של קובי ושני (שמעודכנת באתר).

תודה,
ליאת
23 November 2006

Rosa Mitrani Grainer | E-mail
Hi Kobi, your web site is wonderful
I am one of the daughters of Dr. Salomon Mitrani Sevy.
There is one picture of a person with a gun that is not my father, this is another cousin Salomon Mitrani Barlav.
Please remove it from your site.

Also how can I send you another pictures to add.

Regards, Rosa
14 November 2006 - Miami

Webmaster comments   Dear Rosa.
I'm so glad to to receive this Email from my 3rd Cousin.
I heard about you from the Sevdermish Family and from Rosa Mindel (2nd cousin of your father).
I live in Israel, Married to Efrat and have 2 children: Amir who is 7.5 Years old & Alon who is 5 years old.
You can see all the details about me at our family website.

I'm wondering who is the person with the gun. this photo was taken on 10 June 1949. your father was about 17 years old at that time.
You said this is Salomon Mitrani Barlav. Is this person also in the Tree? Is he the son of Alegra Mitrani Russo & Issac Mitrani?

You can send me more pictures to add to my email. kobi.beraha@gmail.com

Also - please tell me about your family, so I could add those details

Regards,
Kobi Beraha

ליליה שלי | E-mail
שלום קובי!
שמי ליליה....
ראיתי את המגן דויד עם היונה מתנוססים באחד השרשורים ונכנסתי לפרופיל לראות מי זה..... משם דילגתי לאתר שלך, ואחרי עיון רב לא יכולתי להמנע מלכתוב לך ולשבח את עבודה הענקית שעשית!
לפני כחודש גם אני התחלתי לחקור את שורשיי, בעקבות פרוייקט שורשים שיש לבתי הבכורה בבית הספר, ונשאבתי לתוך זה. העבודה שלי עדיין בחיטולים, אבל כבר הצלחתי להוסיף 400 איש לעץ שלי.....
אשמח מאוד, באם נוכל להיות בקשר ואוכל להעזר מדי פעם בעצותיך וניסיונך העשיר בתחום

בברכה,
ליליה שלי

liliya27@gmail.com
4 November 2006

<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>>
You can search this guestbook by:
Message : - Name : - All :
Please type some text: