Our Family Guestbook

ברוכים הבאים לאתר "שורשים" המשפחתי. אשמח אם תשאירו הודעה בספר האורחים ובו את התרשמותכם וכן הצעות לשיפור.

Welcome to our Family website. Please sign the Guestbook before you leave to raise any subject for discussion or any comments you might have

Add a message : Home Page : Search
There are now 145 messages in our guestbook.
<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>>
Viewing messages 61 to 72.
livnat
ראיתייש קשר בעץ שלך למשפחתמשולם.
אנחנו משפחת משולם שהמקור הוא בעיר אדירנה בתורכיה שעברו מאוחר יותר לבולגריה.
אין לנו שום קשר עם בנ ימשפחה נוספים.
אנחנו רק יודעים שסבא של אבא שלי עזב את אידירנה לבולגריה לבד ושם נישא והקים משפחה
שמו היה אהרון משולם
נשמח אם יש למשיהו שכאן באתר אינפורמציה נוספת על ענף זה.
הסבא עלה מבולגריה לארץ וכל קשר עם בני משפחתו נותר. כך שלמעשה אנחנו לא מכירים אף בן משפחה בשם משולם ולא סביר שהיה בן יחיד..
7 March 2010 - ישראל

Webmaster comments   שלום ליבנת,

לצערי לא מצאתי את השם שאתה מחפשת ברישומים שלי.
הקשר שלנו למשפחת משולם באחד הענפים, הוא דרך נישואין בלבד.
יש לנו חברים ששם משפחתם משולם והם גרים בבת-ים (מוצאם בבולגריה), אבל כאמור אני מניח שיש מאות בני משפחת משולם מבולגריה, וכך זה למעשה לא יקדם אותך במאומה.

יעקב | E-mail | url
שלום קובי


במקרה הגעתי לאתר שלך(חיפשתי את השם שלי בגוגל כמו כולם) גם אני לפני מס שנים בניתי עץ משפחתי אך לא הגעתי כלכך רחוק . התרשמתי מאד מתולדות משפחת ברוך שלך ואולי גם אני ומשפחת ברוך שלי שייכים לאותו עץ שלכם
כאמור שמי הוא יעקב ברוך אני בן 61 שם אבי הוא דוד ברוך שם אמי זינבול -זלדה לבית מזרחי(שגם הוא כלול בעץ שלך. אלברט -אברהם וקדון מזרחי) סבי מצד אבי שמו שמואל ברוך שמה של סבתי קורין(שמה לא הוזכר ומוזכר ע"י אבי כי כשאבי היה נער היא נטשה את המשפחה וברחה) לאבי שנפטר לפני כ6 שנים יש עוד 2 אחים יצחק(קקו) ברוך ז"ל ואסתר ורון (שאגב היא גרה בפתח תקוה) אבי נולד באיסטנבול בשנת 1922 ועלה לארץ בשנת 1948ומאז ועד יום מותו חי בחיפה וגם אני. ממה שאני יודע על משפחתו של אבי זה שלסבי היה עוד אח ששמו ניסים ברוך ולאישתו קראו מרקדה והיה להם בן ששמו יעקב . יעקב עלה לארץ בשנת 1938 וחי בחיפה הוא היה מבוגר מאבי בשנה שנתיים ב1948 במלחמת השחרור יעקב נפל בקרב על משמר הירדן וכשאני נולדתי כעבור שנה אבי קרא לי בשמו יעקב לזכרו הוא היה בן יחיד להוריו. אני חושב שלסבי היתה עוד אחות ואח נוספים. כמו כן אני זוכר בני דודים של אבי ששמם הוא דוד ברוך ומרי ברוך הם היו אחים וגם בכור ברוך . לדוד ברוך הבן דוד של אבי היו 2 בנים שחיו במושב בחוף הכרמל נדמה לי מושב גבע כרמל

אני כאמור גר בחיפה נשוי לאסתר(אתי) יש לי 2 בנים דוד בן36 ואביעד בן 32 דוד חי בקוסטה ריקה ואביעד בחיפה אביעד סיים לפני כשנה תואר ראשון ביחסים בן לאומיים ומזרח אסיה שניהם לא נשואים


יש לי 2 אחים נוספים


רחמים ברוך בן 58 אלמן יש לו 3בנות ו 3נכדים

שמואל ברוך בן 57 נשוי ללואיזה)כהן) יש לו 2 בנות לא נשואות
אגב כשהייתי בצבא שנת 67-70 שירתתי בצנחנים גדוד 890 . בשנת 69 קראו לי להשפט אצל המגד (דן שומרון)על אי חבישת כומתה ולא היה לי זכור שנתפסתי ע"י משטרה צבאית ומסתבר שהיה עוד יעקב ברוך בפלוגה אחרת צעירה משלי. תבדוק אצלך בעץ אם מישהו בשם יעקב ברוך שירת בצנחנים בשנים האלו

ברשותך תבדוק אם משפחת ברוך שלי ומשפחת ברוך שלך הם מאותו העץ כי לי נראה שכל "הברוכים" מתורכיה הם מאותו העץ


בתודה ברוך יעקב
חיפה


טלפון

0522617188
048521224
4 January 2010 - חיפה - ישראל

Webmaster comments   ליעקב שלום

התרגשתי מאד לקרוא את הודעתך.
מרבית השמות שציינת מופיעים גם בעץ של המשפחה שלי, כך שייתכן מאד שקיים איזשהו קשר משפחתי, בין המשפחות שלנו שטרם הצלחתי לגלות.
מקור המשפחה שלנו מהעיירה לולה-בורגז בתורכיה ומשם חלקם עברו לאיסטנבול. אם משפחתך במקור גם מהאזור הזה, ייתכן מאד שקיים קשר בין המשפחות.

קובי

אזיקרי חיים | E-mail | url
שלום לכם .שמי חיים אזיקרי בנם של ניסים ובת-שבע ילידי איסטנבול שבטורקיה.מעונין לדעת אם ישנם קרובים בעולם לשם זה,ומה מקורו ביהדות ספרד לפני גרוש ספרד.
9 December 2009 - ספרד,בולגריה,יוון

Webmaster comments   שלום חיים

השם ניסים אזיקרי מוכר לי כאחד שהיה שחקן תאטרון מוערך ומוכשר ב-"הבימה" והיה נשוי בעברו לעליזה עזיקרי (לבית משפחת מלול).

Renann Isaacs | E-mail
Hello to members the Levy Family,
I am trying to track down relatives, including brothers and sisters, of Esther Levy who was born in 1933 in Cairo, Egypt, and died December 25th, 2001 in Toronto, Canada. She is buried in the Holon Cemetery outside of Tel Aviv. If this sounds like the same Esther Levy that is a part of the Levy family in Israel, please let me know. Looking forward to hearing from you.
Renann
20 October 2009 - Toronto, Canada

אורח
לגולשים באתר הייתי מעוניין לדעת מה הפרוש לעברית של שם המשפחה:
בן אדטו
תודה וחג שמח
8 October 2009 - ישראל

Mordehay Max Ciprut | E-mail
My Name is Mordehay Max Ciprut Born in Alexandria Egypt the son of Samuel Barzilai Ciprut of Kirklareli and Marie Bempechat of Cairo Egypt His Father name was Barzilai and his grandfathers name was i Belive Joseph all from kirklareliI have four siblings Rachel solomon Sultana and hezkiya. Rachel has 3 children Larry Danny and Veronique Solomon has 4 children Samuel Danny Barzilay suzanne Hezkiya 2 Vered and Anat, and i have three Galya Samuel and mercedes.
I live in Vancouver Canada. anyone wishing to contact me my e-mail is mciprut@telus.net
8 July 2009 - Vancouver Canada

Webmaster comments   Our family came from Turkey.
The name "Ciprut" is probably from Spain, back to "Hasdai Iben Shaprut" who was very famous in Spain during the 15th century.

michael Cain
David died leaving in theory no children but it might be that an affair in the 1926 netted him a son who became his godson.
7 July 2009

Roz Kohen Drohobyczer | E-mail | url
Thanks to a short memoir I had written in Judeo-Espanyol about 8 years ago about Dr. Yakup Beraha of Istanbul, I was discovered by Kobi Beraha. The family page is amazing. I will probably visit it often and recommend it to other friends and family members from the Jewish community in Istanbul.
Also see http://judeo-spanishmemoires.blogspot.com/
Keep up the good work!
28 June 2009 - St. Louis, Missouri U.S.A (Originally from Istanbul)

ירון ברוקס בר | E-mail
הי קובי, מה שלומך?
מעבר להיכרות בת שנים עם האתר ואיתך, ואחרי שראיתי לא מעט תגובות אנשים שהתחברו באתר לעברם (ואף מצאו קרובים שהם ממש חיפשו - הקובני בקליפורניה למשל) - אז אני מגיב - ישר כח!
אגב, עשית צמצומים בחלק מהענפים לאחרונה?
נתראה בשמחות...
1 June 2009 - ישראל

Webmaster comments   היי ירון,
טוב לשמוע ממך.
"הענפים" בעץ בדר"כ מתרחבים, למרות שבזמן האחרון ישנה קצת האטה "בגילויים" חדשים.
ד"ש לאפרת והילדים.

כנרי מוטי | E-mail | url
שלום

ראיתי באחד הענפים המשפחתיים את השם הפרטי חורסי,שהיה
גם שמה של סבתי.
חורסי אסיאס-רייטן

האם ידוע לכם מהו הפירוש המילולי של השם ומקורו הגיאוגרפי.

בתודה מראש.
27 April 2009 - israel

Webmaster comments   שלום מוטי

ממה שהצלחתי למצוא, אפשרות אחת לשם "חורסי", הוא מילה המקבילה ל- "זהב". זה שם לאשה שהיה מקובל בקהילות היהודים הרומניוטים שישבו באימפריה העות'מאנית לפני גירוש ספרד. הרומניוטים דיברו יוונית-יהודית. במרוצת השנים נטמעו הרומניוטים בקהילות המגורשים אך שמרו על שמות פרטיים ושמות משפחה.

תרגום המילה 'זהב' ביוונית עתיקה הוא CHRYSOS (נכתב כמובן באותיות יווניות). שם זה שניתן לנשים מקביל לשם 'אורו' הספרדי, ל'גולדה' האשכנזי וכו'

אפשרות אחרת, היא שהשם חורסי הוא קיצור או שם חיבה לשם הורטנסיה לנשים יהודיות. הכתיב משתנה לפי ארץ המוצא ; צרפת, דניה,גרמניה, ספרד, פורטוגל,טורקיה (ליהודיות) , כמו: HORTANCE, HORTENSIA, ORTENSIA,וכו'
המקור: לטיני
הפרוש :
שיח נשיר בעל תפרחות ענק מרשימות, בוורוד\לבן באביב. קיים חומר מכחיל אשר הופך את הפרחים לצבע כחול-סגול מיוחד. הצמח נפוץ במיוחד במזרח הרחוק, וגם באיי אזור של פורטוגל

אולי יש גם פירושים נוספים.


Jose Antonio Bejarano | E-mail
Muy interesante, en verdad, la página de las familias judías. Lo consulto muy a menudo aunque estoy muy desorientado. Temo haber perdido mis raices.
Un saludo afectuoso a la familia extensa de los Bejarano.
10 April 2009 - España, Spain

מירב חזן
שמחנו מאוד לראות את האתר, ונשמח מאוד לעזור להשלמת פרטים
כיף לנו מאוד לראות איזה שושלת נפלאה יש לנו ,
וחשוב לנו מאוד כמוך לעזור בשימורה המון תודות
משפחת חזן
14 February 2009 - ישראל

<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>>
You can search this guestbook by:
Message : - Name : - All :
Please type some text: