Our Family Guestbook

ברוכים הבאים לאתר "שורשים" המשפחתי. אשמח אם תשאירו הודעה בספר האורחים ובו את התרשמותכם וכן הצעות לשיפור.

Welcome to our Family website. Please sign the Guestbook before you leave to raise any subject for discussion or any comments you might have

Add a message : Home Page : Search
There are now 145 messages in our guestbook.
<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>>
Viewing messages 121 to 132.
שושנה מזרחי ויין | E-mail
לקובי שלום רב,

התרגשתי למראה האתר המפורט של משפחתי,

שמי שושנה מזרחי ויין הבת של שמואל מזרחי ונכדה

של רוזה מזרחי ברוך,

יש לי אוסף תמונות ופרטים להוסיף לאתר ולעץ שלנו ואשמח

להפגש איתך לספר מהידוע לי,

אנא צור קשר

בברכה שוש

רוזה
25 June 2006

יוסי מזרחי | E-mail
אהלן קובי,

אני יוסי מזרחי הנכד של מלכה(סוג'ס) ודוד כהן, בן 20 מחולון, משרת בצה"ל בצריפין בבה"ד 10 (חיל הרפואה) בתפקיד מש"ק משמעת.
אני מתקשר לכל הסיפור הזה איכשהו והאמת שלא תאמין איך..אבל במקרה פזלתי לעבר המחשב כשאמא שלי ישבה והתרגשה לראות
את תמונות סבא וסבתא שלה (רחל ויצחק סוג'ס).
אני הבן של רחל כהן שנשואה ליעקב מזרחי.
רחל כהן בת 43 והיא הבת הבכורה במשפחתם של סבא וסבתא שלי.
יש לה עוד אח ואחות, האח (עופר) הוא הקטן מבין כולם, ואת אחותה כבר הספקתי לשמוע שהכרת (יעל חכים).
האמת, כל הנושא המשפחתי הזה נורא מסקרן את משפחתי ואותי בפרט, והייתי מעוניין ומוכן לשתף פעולה בכל נושא האתר המדהים הזה שבנית.
אני אשמח לעזור לך בסריקת תמונות, אם זה של סבתא שלי והאחים שלה (זלדה, אסתר מרים ומשה), ואם זה בתמונות של אימי ואחיה
שהם בעצמם הילדים של מלכה סוג'ס.
אני אשמח גם לשבת עם סבתא שלי פעם שתראה לי תמונות של הוריה, משה ורחל סוג'ס, ואסרוק אותם למחשב ואשלח לך על מנת שתוכל להעשיר יותר את האתר שלך בתמונות.
באמת שביקרתי באתר שלך ואני עצמי התרגשתי לראות, את סבא וסבתא רבה שלי, שלמרות שלא הספקתי להכיר, נדהמתי לראות כמה סבתא שלי דומה לה וכמה סבתא שלי
מזכירה את סבתא רחל ז"ל.

תודה רבה לך,
עשית עבודה מדהימה!

יוסי מזרחי
20 June 2006

יעל חכים | E-mail
נחשפתי לאתר היום בשעות הצהרים
ועדין הנני יושבת מתרגשת לראות את תמונות סבי וסבתי
רחל ויצחק סוג'ס
לראות את שם אימי מלכה סוג'ס וכל אחיה(הדודים שלי כולל שמות בני דודי הראשונים)
אני כבר מס' שעות משוטטת באתר ומנסה להגיע לשורש העץ
או אולי לצמרת ולהבין איך אנחנו קשורים לעץ הזה
מי העלה את התמונות והמידע אודתנו
אני יותר מאשמח לדעת היכן אנו משובצים
שמי יעל וכפי שציינתי נכדתם של רחל ומשה סוג'ס
אשמח לשמוע ממך פרטים ואף להוסיף ולעדכן מצידנו אם יהיה צורך

אתר מקסים ומושקע
כל הכבוד על עבודתך
18 June 2006

David Goren | E-mail | url
A wonderful website!!

Is your family related to David Gueron who immigrated from Turkey to France and was a famous verrier
(glass maker)? He left France on the eve of
World War II. I saw one his lamps for sale on E-Bay.

Many thanks.

David Goren
New Jersey,
USA
17 June 2006 - USA

Lian Tal | E-mail
I happen to search my sisters' name online (Alona Tal) and found this incredible site. I was shocked to see pictures of my grandmother (Aliza Tal) as a child, her parents (whom i've never seen pictures of) and information about my whole family.
This is great. If you need pictures of our family, let me know i will send you some.

Great work!
21 May 2006 - NYC

אורית אחנין | E-mail
מאד נהנתי לצפות באתר יש הרבה מה ללמוד ברצוני לתקן לגבי משפחתי כתוב באילן היוחסין של הורי (הררי) כי להורי 2 בנים ובת אך עדי היא בת כך שלמעשה אנו 2 בנות ובן
יש לנו תמונות נוספות במידה ותרצה לצרף
תודה רבה
9 April 2006 - ישראל

Webmaster comments   לאורית שלום

שמחתי מאד לקבל את הודעתך בספר האורחים של האתר המשפחתי, ולמעשה ליצור קשר עם בת דודה "שלישית" שלי. זאת מכיוון שהסבתא רבא שלך, זומבול לוי, היתה האחות של הסבא רבא שלי - יצחק לוי.

זוהי למעשה מטרת האתר - ליצור קשר עם קרובי משפחה רחוקים שמעולם לא הכרתי, ולהשלים, אט אט, את הפזל הענק של בניית העץ המשפחתי. אני עוסק בנושא זה לסירוגין מאז שנת 2000, וכל פעם נדהם מחדש לגלות עד כמה מורכב כל הנושא הזה של חקר תולדות המשפחה. למזלנו - בעולם האינטרנט וחופש המידע, קיימים מאגרי מידע ממוחשבים הפתוחים לעיון הציבור, ובו ניתן למצוא מידע אשר לא יסולא בפז, כאשר ולעיתים גם רסיסי מידע ממקורות שונים, מובלים להמשך החיפוש, הצלבות נתונים ואימותם, ובסופו של דבר, השלמת נדבך נוסף בעץ המשפחתי.

מקור משפחת לוי (שלנו) הוא בעיר אדירנה, שבמערב תורכיה ליד גבול בולגריה שם התגוררו (עפ"י הידוע לנו) אליעזר וחורסי לוי. בשלב מסויים, בתחילת המאה ה - 20, עברו בני המשפחה לאיסטנבול והתגוררו שם. חלק מבני המשפחה היגר לארה"ב, עד שנסגרו שערי העלייה לשם. חלקו האחר היגר לצרפת (כגון הסבתא רבא שלך זומבול לוי), וחלקו האחר לארץ ישראל (הסבא רבא שלי - יצחק לוי), אשר עלה ארצה מאיסטנבול עם כל משפחתו בשנת 1935. עד לאחרונה, וגם כעת, הענף שמתייחס למשפחת לוי הנו הענף בו חסרים מרבית הנתונים. הסיבה לכך הינה שמרבית משפחת לוי היגרה לארה"ב וצרפת, ורק יצחק לוי היגר לישראל. דבר זה יצר קשיים בהשגת מידע. מדרך הטבע, קשר היה לשמור באותם זמנים על קשר רציף בין קרובי משפחה המתגוררים "מעבר לים".

כל אותם דודים ודודות מבוגרים, ידעו לספר כי יש להם "בני דודים" באמריקה ובצרפת, אבל קשה היה "לחלץ" מידע יותר מוחשי וקונקרטי. קיים למשל מאגר מידע ובו ניתן לראות רשימות נוסעים של כל המהגרים לארה"ב שהגיעו לנמל ניו-יורק בין השנים 1892-1925 כולל צילומים סרוקים של רשימות הנוסעים (מניפסט) המקוריים. אני מנסה לאתר שם את הרישומים של בני משפחת לוי שהיגרו לארה"ב, אולם בינתיים ללא הצלחה (למעט כמה שמות "חשודים" שאולי קשורים למשפחה).

ישנו מאגר מידע נוסף יוצא מן הכלל של חוקר מארה"ב, פרופ' דניאל קזז, אשר ערך מחקר על כל רישומי הנישואין של יהודים שהיו באיסטנבול וכן רישומי פטירת יהודים באיסטנבול ומיקום קבורתם ב - 150 שנים האחרונות. כמות המידע ממאגר זה, והאפשרות להצליב מידע ולאמתו, בכל הנוגע למשפחתינו, הינה עצומה. לאחרונה אנו משתפים פעולה בנושא, לאחר ששלחתי אליו צילומים מקוריים של יומן פטירות של בית הקברות היהודי ארנבוטקוי באיסטנבול, שם קבורים הרבה קרובי משפחה שלי. את הצילומים צילמתי במהלך ביקור באיסטנבול בו הגעתי אל בית העלמין הנ"ל, וכאשר ביקשתי לנסות לאתר את קברו של סבי (מצד אבי), הראו לי פנקס ישן, כתוב בכתב יד, מתפורר כמעט לחלוטין, ובו רישומים שהחלו לרשום החל משנת 1920 לערך ועד ימנו אנו. על מיחשוב המידע - כמובן שלא היה על מה לדבר. מביקור קצר שהיה אמור להיות בן שעה לכל היותר, נשארתי שם כמה שעות טובות וצילמתי עמוד אחר עמוד את כל הפנקס. את התמונות הללו, שלחתי לפרופ' קזז, אשר מפעיל צוות של מתנדבים מכל העולם, אשר מפענחים את הכיתוב, ומעלים אותו לאינדקס ממוחשב, בו ניתן יהיה לעשות חיפוש ממחושב. עותקים מוקטנים מהיומן, מצויים באתר המשפחתי שלנו.

אז הנה על "רגל אחת", ניסיתי לספר לך במה כרוך המחקר הנ"ל. שעות על שעות של עבודה, מחקר מתיש במאגרי מידע וחיפוש בארכיונים של תעודות מקוריות הסטוריות, מהם ניתן יהיה לנסות להשלים עוד חלק בפאזל הענק הזה. כל תגלית - פותחת למעשה פתח לשאלות נוספות, שכן מתגלה ענף נוסף של המשפחה שמעולם לא ידענו על קיומו. ה-"תמורה" לכל המאמץ הנ"ל, אינה יכולה להימדד במילים. קיים סיפוק עצום ממציאת עוד קרוב משפחה רחוק ויצירת קשר עימו, ואני נדהם כל פעם לגלות מחדש כמה חלק מבני המשפחה הרחוקים "נרתמו" לעניין וככל שהמשיכו בכך, נכנסו לתוך העולם הקסום הזה. את יכולה לנסות לגלוש לפורום "שורשים משפחתיים" באתר תפוז, ולראות כמה חברי הקהילה מגובשים, ומנסים לסייע אחד לשני במתן עצות מועילות להמשך המחקר. בארה"ב - מדובר ממש בתחום מחקרי אשר נקרא - גנאולוגיה.

אני כמובן אשמח לקבל ממך כל מידע על הענף שלכם במשפחה. החל מפרטים בסיסיים כגון: שמות, תאריכי לידה, מקום לידה, תאריך נישואין, מקום נישואין, מקצוע, כתובות וטלפונים, כתובות אימייל, תאריכי פטירה (לא עלינו), מקום הקבורה וכיו"ב. כמובן שגם פרטים נוספים יתקבלו בברכה כגון פרטי השכלה, "סיפור חיים" קצר כגון הגירה ממקום למקום, הסיבות לכך ועוד פרטים רלוונטים נוספים.
ויותר מכל - תמונות, תמונות ועוד תמונות. זה מה שלמעשה "מעשיר" את האתר המידע ויזואלי לכל חברי המשפחה הגולשים בו. את מוזמנת לגלוש בעמוד האתר המתייחס אלי ואל משפחתי, ולראות לאיזה סוג מידע אני מתכוון.

אשמח להיפגש עמך בהקדם על מנת להכיר אותך ואת משפחתך. פגשתי את אימך מישל הררי שארחה אותי בחביבות אין קץ ומסרה לי פרטים רבים ומועילים על משפחתה. אשמח אם תמסרי לה בהזדמנות זו את תודתי הרבה.

ביום שבת הבא, 15.4.2006 שעה 11:00, כלומר לאחר ליל הסדר הקרב ובא, מתגבש פיקניק משפחתי ענק בפארק הלאומי ברמת-גן, של כל בני משפחת לוי (וצאציהם) הגרים בישראל (ושלא נסעו לחופשה לחו"ל). אורח הכבוד (אם נצליח לאתר אותו) הוא אחד מבני הדודים (ממשפחת לוי) שאמור להגיע לביקור בשראל מארה"ב לקראת חג הפסח. אמא שלך מכירה אותו - מדובר בויקטור פנחס בנה של ויקטוריה פנחס (לוי) וסלומון פנחס. אשמח מאד אם תוכלו להצטרף עם כל משפחתיכם. אמך מכירה אישית את מלכה - רגינה לוי (ארזי) ואת שרה לוי (ברוקס) שיהיו שם (האחיות של סבתא שלי עליזה לוי (ברוך) שכבר נפטרה), וגם מכירה את הוריי שיהיו שם. שוחחתי על כך בזמנו עם אימך, בטרם התגבש הרעיון סופית, והיא אמרה שהיא תשמח להגיע.
אם תוכלו להגיע, זה יהיה ממש יוצא מן הכלל ונשמח מאד. הרעיון פשוט - קבענו מיקום ושעה וכל אחד יגיע עם האוכל עבורו ו"המנגל" (אם יש), בתיקווה "לחינגה גדולה". אז אשמח לשמוע שאתם מצטרפים, ואהיה איתך בקשר לגבי המיקום המדוייק בפארק. אני כנראה אגיע קודם "לתפוס מקום", תלוי בכמות האנשים.

אז להתראות בינתיים..


בן דודך "השלישי" - קובי.

Rosa Mindel | E-mail
Hi Kobi

My grandmother Rosa Kanetti with her father went to Turkey for a visit to the Almaleh relatives and in their home , she met my grandfather Joseph, who was a widower.They got married in Turkey in 1904(I found the date in the Istanbul web site).

Rosa never left Turkey, she died there around 1927 and my grandfather was left with four children (8-11 years old the youngest ones). He wanted to marry again , but my mother was so opposed to have a stepmother ,than when she got a marriage proposal from my father who was already in Cuba , she left Turkey and went to Cuba to marry him in 1929.

My father Samuel knew her since they were just children. My grandfather Joseph Bejerano had a business as "hojalatero" manufacturing tin ware. My other grandfather, Samuel's dad was his business neighbor, selling cheeses an other food..

My father was just a child when he was working as a peddler selling sewing notions to Rosa my grandmother. My mother said that he liked to watch her especially when she was going up the stairs.

All of the children my parents had were born in Cuba. My brother Joseph left Cuba in 1962 to come to USA , Betty my sister also in that year , Luis my husband , I and our three sons came to USA in 1963. Clara came around 1965. My parents Samuel and Alegra came in 1966, they both have died. My mother was 94 years old when this happened.

I am writing my biography to leave it as a legacy to my grandchildren and all the other generations to come.

Shalom

Rosa
31 January 2006 - California

Al Mindel | E-mail
Hi Kobi-First of all, I want to congratulate you on your masterpiece. It is outstanding. I can’t even imagine how many hours you have poured into this project. I am Al Mindel, son of Rosa Mindel that you have been corresponding with lately. I will try to get some pictures to send you to add to your tree, along with some more information to fill in the blanks. My daughters are also excited about it but my youngest, Jillian Nicole, would like to make sure that you change the spelling of her name and change her to a girl on the graph. My oldest daughter is Ashley Joy (the Joy is for her grandmother-Alegre or Simcha). Please let me know what I can do to help you on your endeavor.
Sincerely, Al Mindel

21 January 2006

Rosa Mindel | E-mail
Hi Kobi

I think you are as excited as me. The tracing of the family has becoming very interesting.

Sorry I made a mistake when I mentioned my Greatgrandmother Bolisu (Elisa) Kanetti and wrote that she was a daughter instead of sisiter of The Gran Rabbi Bejerano.

Rosa Kanetti was second cousin of my grandfather Josef Bejerano.

Regarding of the place of birth of Simja Baruch our greatgrandmother who married Jakov Bejerano, my mother always told that Simja's family was from Bucarest Rumania. My mother desrcribed her as a good looking and fashionable lady who liked to wear hats with feathers.She remembered when she died in their house from dysenteria. It seems she died of dehydration.

Rosa Kanetti had four brothers and I wonder if any of them is related To Elias Canetti who won the Nobel Prize in Literature.

My mother said that all the Kanetti in Bulgaria were related.

I noticed that you didn't know about the other sister of your grandmother Sara( my mother called her tia Sarina). I made a mistake and said her name was Zelda , her correct name is Zembul (Violeta) she married a Russo and had 5 children: Fortunee Russo ( who died before her marriage to Isaac Mitrani ), Rebeca Russo, Alegre Russo, Marco Russo and Sultana Russo.

Isaac Mitrani ,who was engaged to Fortunee married her sister instead Alegra Russo and had 5 children : Fortuna Mitrani (married Halfon) , Esther Mitrani (married her cousin Russo son of her aunt Rebecca), Jose Mitrani, Dr Salomon Mitrani and Violeta Mitrani (married Esquenazi who is note related to my Esquenazi part).Salomon and Jose have died.

Tonight I talked to Violeta Esquenazi the grandaughter of Zembul Bejarano .She is the youingest (75 years old)and told her about you. I am going to contact Esther her sister and get her e mail address so you can get in contact with her .

Answering to your questions:

I don't know where Jakov and his children were born. It is interesting that my mother once told me that her father said that the Bejeranos came originally from Barcelona, Spain. I believe he meant during the Inquisition.

It seems that Haim Kanetti 's mother was Assa and his father Kanetti, that is the reason of Kanetti Assa.

My brother sisters and I, my husband and my children we all were born In Cuba.

My husband, children and I came to U.S.A. in 1963 getting away of Fidel Castro's ideology.

By the way, you don't have the name of my other sister Bertha Esquenazi who married and divorced a Bali. She has two children from this marriage, Nissim(isidoro) Baly and Sammy Bali.

I will send you more info in my next e- mail. I don't want to make you dizzy with all the information at once.

PS. Do you have Jojo's Beraha e- mail?

Shalom

Rosa
11 January 2006 - Los-Angeles

Rosa Mindel | E-mail
Hi Kobi

I don't think you have the following information abouth the Bejeranos.
My greatgrandfather Yakov Bejerano married my great grandmother Simja Baruch. They had 5 children: Josef the eldest , Dora, Zelda, Sara (your greatgreat grandmother), and Clara. Simja Baruch lived with Josef and Rosa Canetti until she died . My mother told me that she was from Bucarest, Rumania.
If I am correct Zelda, sister of my grandfather Josef married a Russeau (Ruso) and had 5 children: Fortunee, Rebecca, Alegre, Marco and Sultana. Alegre married a Mitrani and had five children : Jose Mitrani, Dr. Salomon Mitrani, Fortuna Mitrani , Esther Mitrani and Violeta Mitrani.

I noticed that the brothers Moshe Bejerano and Yakov Bejerano married Baruchs. Do you think they were related, maybe sisters and therefore daughters of the Rabbi Itzak Baruch?. My mother once told me that there were rabbis in her family besides the great rabbi.

Now, Rosa Kanetti (Canetti) parents were: Haim Canetti Asa and Bolisu (Elisa) . I did't know Elisa was a daughter of the Great Rabbi Haim Bejerano.
Rosa Kanetti was one of the two daughters twins(the other died) of Haim and Bolisu who lived in Kazanlak,Bulgaria and also had three sons: Kemal (Semuel) Kanetti( the eldest who was a banker), Nissim Kanetti and , Moises or Mauricio Kanetti.

Kobi
I forgot that Rosa Canetti had another brother: Avraham Kanetti. So she had 4 brothers in total.
10 January 2006 - Los-Angeles

Webmaster comments   Hi Rosa

Thank you so much for the new information:
I have few questions:

You wrote that Rosa Kanetti father was Haim Kanetti Asa. Did he change his Last name from Asa to Kanetti? I do not see the logic of that.

You said: "I didn't know Elisa was a doughter of the great Rabbi Haim Bejarano".
If you ment to Elisa Bolisu Kanetti, I thought she was the Sister of the great Rabbi, not his doughter.

You said that rosa kanetti "had three sons": Kemal, Nissim and moises.
I think you ment that they were her "brothers". I mean that Rosa Kanetti had 4 brothers (Kemal, Nissim moises and avraham) and one twin sister (unknown name.)

You said that Simja Baruh (wife of Yaakov Bejarano) was born in Bucarest. I didn't know that my Great-Great-Grandmother was born in Romania. It's new information to me. I know that her daughter Sara Beraha Bejarano (My great-grandmother) was born in Bulgaria. I don't know in which city.
Do you have more details about those issues?

For exp: Where Yaakov Bejarano and his brother Moshe Bejarano (The great rabbi's father) where born?

I even don't know where you were born. In Cuba or in USA?

What about the RUSO family? Where are they from? Do you have any information about one of them so I could contact them?

You have noticed that Yaakov Bejarano and his brother Moshe Bejarano married Baruch. I do not have proof that they were related. Baruch was a very common surname those days.

Sorry about all that questions. You have discovered to me a new branch of our family. I amazed and thank you.

By the way – The grandchildren of Dora Bejarano, lives in Israel and I know them very well.


See you
Kobi

ליזי שאנן | E-mail
שלום קובי,

לפני הכל, אני מאחלת לך ולמשפחה
חג פסח שמח.

ושנית: היום החלטתי להכנס שוב לאתר שלך
כדי לראות מה התחדש.
שמתי לב שהוספת תמונות רבות של ילדיך המקסימים באלבום.
אני מניחה שהצטרפו גם הרבה אנשים חדשים לעצים.

אבל ההפתעה הגדולה מכולן היתה, לגלות בענף של משפחת ברוך (שהוא גם הענף שאליו אני שייכת),
את אילון גנור, שהוא בעלה של חלה - שהיא נצר למשפחת ברוך.
יצא לי להכיר את אילון לפני כשמונה חודשים במסגרת סיורי צילום שבהם השתתפנו.
במשך הזמן גם הופתענו לגלות שאבא שלו ואמא שלי הכירו
במסגרת העבודה בביה"ח תל-השומר לפני 40 (!) שנה.
עכשיו, בזכות האתר שלך מסתבר שיש בינינו גם קשר משפחתי (גם אם מאד-מאד רחוק).

אני מניחה שחלה ואילון היו רשומים באתר כבר מזמן,
אלא שלא הכרתי אותם עדיין כשנכנסתי לאתר לראשונה.

רציתי לשתף אותך בגילוי הזה, שריגש אותי מאד.

ושוב חג שמח,
ליזי
23 April 2005 - רחובות

יעקב ברוך | E-mail | url
היי קובי
בביקורי אצל הוריך לצורך ניחום אבלים התודעתי לראשונה לאתר המקסים שהקמת.
כל הכבוד והצלחה בהמשך הדרך. בהזדמנות זו לא מצאתי את האחים של אבי יהודה ברוך.היה לו אח דוד ברוך שגר בטירת הכרל ולו 4 ילדים היתה לו גם אחות שישבו עליה שבעה כי נשאה לטורקי אחותי רוחלה שטיינברג יכולה לספק לך מידע בנידון.כמו כן ראיתי שתמונות של משפחתי לא הגיעו לידך,בימים הקרובים אאסוף מה שנראה לי רלבנטי ואדאג שיגיעו לידך
ושוב תודה על המאמץ שלך אישית להנאת כלל המשפחה.
שלך יעקב ועדינה ברוך.
28 January 2005 - הגבעה 35 - סביון

<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>>
You can search this guestbook by:
Message : - Name : - All :
Please type some text: